Renowacja lakieru

Jest to wieloetapowy, mechaniczny proces obróbki lakieru. Każdorazowo rozpoczyna się od inspekcji elementów lakierowanych nadwozia - zarówno wzrokowego, przy użyciu lamp typu Sun Gun, jak przy użyciu dokładnego miernika grubości lakieru. Pozwala to na precyzyjny dobór materiałów i środków, odpowiednich dla danego przypadku. Pragniemy zaznaczyć, że każdy samochód traktujemy indywidualnie, pamiętając że nie ma dwóch identycznych używanych powłok lakierniczych. Lakiery w zależności od producenta, modelu, rocznika pojazdu różnią się twardością, podatnością na obróbkę, grubością i odpornością na temperaturę. Dodając do tego kwestię ponownie lakierowanych elementów, które w znakomitej większości przypadków wymagają osobnego traktowania, otrzymujemy niezliczoną ilość możliwych kombinacji past, padów, talerzy oporowych, prędkości obrotowych maszyny i tym podobnych.

Zabieg kompleksowej renowacji lakieru przeciętnej wielkości samochodu trwa średnio około 20 roboczogodzin. Pozwala on usunąć eksploatacyjne defekty powłok lakierniczych, takie jak utlenienia lakieru, wyblaknięcia, rysy i hologramy - czyli wszystko to, co sprawia że lakier nie odbija światła tak jak na folderze reklamowym producenta, a kolor utracił pierwotne nasycenie.

Czas wykonania: 2-3 dni

Cena usługi w naszym studio uzależniona jest od wielkości pojazdu.

                                                     A*            B*            C*             D*              E*

Odświeżenie lakieru                 750zł        850zł        950zł        1050zł        1150zł

Pełna korekta lakieru             1200zł       1500zł     1750zł       2000zł        2200zł

Zabezpieczenie lakieru wysokiej klasy twardym woskiem po procesie polerowania jest w cenie.

A - Najmniejsze auta np. Fiat 500, Citroën C1, Peugeot 107, Toyota Aygo.

B - Fiat Punto, Ford Fiesta, Opel Corsa, Toyota Yaris, Škoda Fabia, Volkswagen Polo, Seat Ibiza, Audi A3

C- Citroën C4, Fiat Bravo, Ford Focus, Honda Civic, Mazda 3, Opel Astra, Peugeot 308, BMW 3, Volvo S40.

D- Citroën C5, Fiat Croma, Ford Mondeo, BMW 5, Toyota Avensis, Volkswagen Passat, Mercedes klasy C, BMW X1, Audi Q5, BMW X3, Nissan Qashqai, Volvo s60, Volvo XC60.

E- BMW 7, Audi A8, Mercedes S, BMW X6, X5, Audi Q7, Volvo S80, Volvo XC90